مبانی نظری اعتراض به حکم ، موارد ابطال اسناد مالکیت به حکم دادگاه

مطالب دیگر:
📝مقاله خانواده و نقش آن در ابراز محبت و مهرورزي📝پژوهش دوستی و دوست یابی📝مقاله راه ابریشم📝پژوهش راهكارهاي پيشگيري از اعتياد📝پژوهش روان شناسي عمومي📝مقاله روش های بازیافت و تبدیل زباله📝مقاله روش هاي تحقيق در روان شناسي📝پروژه بررسي رویکردی عملی به امنیت شبکه لایه ای📝مقاله ساختمان های اسکلت فلزی📝مقاله سنگ هاي دگرگوني📝پژوهش سيستم مديريت محتوا CMS) - postnuke)📝مقاله سيستم هاي حرارتي كف📝مجموعه کامل کتابهای پائولو کوئیلو📝پژوهش شبکه های بی سیم Wi-Fi📝بهترین راه برای كسب درآمد اينترنتي📝پژوهش شبکه های کامپیوتری📝مقاله شيوه نوين مديريت يکپارچه اطلاعات فرودگاهی و بررسی تاثير آن بر افزايش ايمنی هوائی📝مقاله فحشا📝تحقیق کاروانسرا📝مقاله کانی ها📝پژوهش كلاس بندي بهينه و تاثير آن در ارتقا و پيشرفت تحصيلي دانش آموزان دوره ابتدايي📝مقاله کودک آزاری📝پروژه کارآفرینی تولید قالب های صنعتی📝دانلود ربات کلش اف کلنز مخصوص اندروید📝شبكه هاي احتمالي، روش و مسير بحراني و نمودار گانت در مدیریت پروژه – Gantt Pert CPM
(فصل دوم تحقیق) مشخصات فایل تعداد صفحات32حجم0/54 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx توضیحات کامل (فصل دوم تحقیق) مشخصات این متغیر: منابع: دارد پژوهش های داخلی و خارجی: دارد کاربرد این مطلب: منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق اعتراض به حکم ، موارد ابطال اسناد مالکیت به حکم دادگاه,مبانی نظری اعتراض به حکم ، موارد ابطال اسناد مالکیت به حکم دادگاه (فصل دوم تحقیق),مبانی نظری اعتراض به حکم ، موارد ابطال اسناد مالکیت به حکم دادگاه|47092549|jqk
محقق گرامی فایل مورد نظر در مورد مبانی نظری اعتراض به حکم ، موارد ابطال اسناد مالکیت به حکم دادگاه آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

(فصل دوم تحقیق)


مشخصات فایل
تعداد صفحات32حجم0/54 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

(فصل دوم تحقیق)


مشخصات این متغیر:

منابع: دارد

پژوهش های داخلی و خارجی: دارد

کاربرد این مطلب: منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی

نوع فایل:wordوقابل ویرایش

2-1 ابطال سند مالکیت در دادگاه

اسناد مالکیت صادره از طرف ادارات ثبت همیشه معتبر هستند و فقط با حکم قطعی مراجع قضائی صالحه یا قانون مصوب مجلس شورای اسلامی که به تائید شورای نگهبان هم رسیده باشد و یا در صورت انتقال ملک بوسیله انتقا به دیگری قابل ابطال می باشند که بعد از وصول نامه درخواست ابطال سند از مرجع صلاحیتدار به همراه مدارک قطعی قابل قبول مراحل ابطال سند انجام می شود. اسنادی که به حکم مراجع قضایی قابل ابطال می باشد چندین مورد می باشند.

که ما در توضیح هر یک و تشریح آن خواهیم پرداخت.

2-1-1 ابطال اسنادی که بر خلاف قانون به ثبت رسیده(عملیات مقدماتی)

هر گالاه ملکی بر خلاف قانون به ثبت رسیده باشد ذینفع میتواند به دادگاه حقوقی صلاحیتدار دادخواست بدهد و ابطال سند و ثبت را از دادگاه بخواهد. دراین صورت دادگاه پس از رسیدگی و احراز صحت دعوی حکم بر ابطال ثبت و سند مالکیت می دهد. برای ثبت ملک لازم است عملیات مقدماتی آن صورت بگیرد، عملیات مقدماتی ثبت، همه کارهایی است که پس از پایان یافتن و ختم آنها اداره ثبت، آمادگی صدور سند مالکیت را دارد این کارها با نشر گهی ماده 9 قانون ثبت آغاز و پایان یافتن کارهای تحدید حدود پایان می پذیرد.

در اینجا دو نکته قابل ذکر است:

1- دعوی مطروحه از جمله دعاوی مالی است که باید تقویم و تمبر باطل شود.

2- خوانده دعوی فقط دارنده سند مالکیت مورد تقاضای ابطال خواهد بود.

2-1-1-1 آگهی نوبتی

آگهی نوبتی موضوع ماده 52 قانون ثبت می باشد آگهی نوبتی چون در دونوبت منتشر می شود آگهی نوبتی نامیده می شود. در متن آگهی نوبتی نوع ملک و شماره و محل آن ذکر می شود لکن ذکر حقوق ارتفاقی در آگهی های نوبتی الزامی نیست. اما باید در آن نوشته شود و همچنین آگهی نوبتی باید مفاد ماده 17 قانون ثبت نیز ذکر شود.

پس در مواردی که انتشار آگهی نوبتی لازم است بدون انتشار آن ملکی بنام متقاضی ثبت و سند مالکیت صادر شود، چون این ثبت مطابق قانون نیست و با عدم انتشار آگهی حق اعتراض کسانی که می توانسته اند بر آن اعتراض کنند ضایع شده است. مدعی یا مدعیان حق می توانند در دادگاه اقامه دعوی نموده احقاق حق و ابطال ثبت غیر قانونی را تقاضا نمایند. رسیدگی دادگاه و دادن رای بر ابطال سند مخالف قانون در این مورد مخالفتی با ماده 22 قانون ثبت ندارد، زیرا ماده ی مزبور می گوید"همینکه ملکی مطابق قانون در دفتر املاک به ثبت رسید دولت فقط کسی که ملک به اسم او ثبت شده و یا. .. مالک خواهد شناخت" و مفهوم آن اینست که اگر ملک مطابق قانون به ثبت نرسیده باشد دیگران می توانند ادعای حق در مورد آن بنمایند و دادگاهها ممنوع از رسیدگی به آن دعاوی نیستند. رویه قضایی نیز چنین است و عدل و انصاف هم همین اقتضا را دارد. هیات عمومی دیوان عالی شور در رای شماره 1653 مورخه 10/5/40 چنین اظهار نظر کرده است. " ماده ی 22 قانون ثبت ناظر به ملکی است که مطابق قانون در دفتر املاک به ثبت رسیده باشد و همچنین انتقالی که موافق قانون انجام یافته باشد و در موردی که دعوی، قانونی نبودن فروش ملک است دعوی قابل استماع بوده زیرا قانوناً به بیعی که صحیحاً واقع نشده باشد آثاری از قبیل مالکیت خریدار نسبت به مبیع و تعلق ثمن به فروشنده مترتب نمی باشد".


"