مبانی نظری اپیدمیولوژی صرع، بیماران مصروع ، بیماری صرع

مطالب دیگر:
📖انگور 27 اسلاید📖مبانی نظری و پیشینه یادگیری خودتنظیمی📖پاورپوینت انگور 14 اسلاید📖مبانی نظری و پیشینه اضطراب اجتماعی📖مبانی نظری و پیشینه تصمیم گیری در سرمایه گذاری📖انواع بسته بندی گوشت و مواد مصرفی آن 22 اسلاید📖اهمیت و كاربردهای گیاهان تراریخته (Transgenic Plants) در كشاورزی مدرن 33 اسلاید📖دانلود پاورپوینت شهرها و شهركهای جدید📖دانلود پاورپوینت مجموعه خانه عامری ها📖دانلود پاورپوینت شش سیگما📖پاورپوینت تحلیل سایت مجتمع مسکونی چیتگر📖آب پنیر محصول جانبی فراورده های لبنی 27 اسلاید📖آشنایی با نماتد مركبات 14 اسلاید📖آفات سویا 60 اسلاید📖آموزش كاشت گندم 16 اسلاید📖آناتومی گیاه 162 اسلاید📖آموزش آنالیز واریانس یک طرفه با استفاده از نرم افزار SPSS با ذکر مثال و تمرین عملی📖پیشینه و مبانی نظری اخلاق حرفه ای و رهبری مالی📖پیشینه و مبانی نظری ارزیابی عملکرد و کارایی مالی شرکتهای صنعتی📖پیشینه و مبانی نظری ارزیابی متوازن📖پیشینه و مبانی نظری استانداردهای زیست محیطی📖پیشینه و مبانی نظری استراتژی های مدیریت سرمایه در گردش📖پیشینه و مبانی نظری افشای اطلاعات در حسابداری📖پیشینه و مبانی نظری آموزش حسابداری و هوش هیجانی📖پیشینه و مبانی نظری بازار رقابتی و تاثیر تبلیغات
(فصل دوم تحقیق) مشخصات فایل تعداد صفحات37حجم0/610 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx توضیحات کامل (فصل دوم تحقیق) مشخصات این متغیر: منابع: دارد پژوهش های داخلی و خارجی: دارد کاربرد این مطلب: منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقی اپیدمیولوژی صرع، بیماران مصروع ، بیماری صرع,مبانی نظری اپیدمیولوژی صرع، بیماران مصروع ، بیماری صرع (فصل دوم تحقیق),مبانی نظری اپیدمیولوژی صرع، بیماران مصروع ، بیماری صرع|47092557|jqk
محقق گرامی فایل مورد نظر در مورد مبانی نظری اپیدمیولوژی صرع، بیماران مصروع ، بیماری صرع آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

(فصل دوم تحقیق)


مشخصات فایل
تعداد صفحات37حجم0/610 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

(فصل دوم تحقیق)


مشخصات این متغیر:

منابع: دارد

پژوهش های داخلی و خارجی: دارد

کاربرد این مطلب: منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی

نوع فایل:wordوقابل ویرایش

- مقدمه ای از صرع:

صرع یکی از شایعترین اختلالات عصبی در انسان می باشد . بر اساس آمار مبتلایان به صرع در دنیا ، تقریباً در هر 200 نفر از افراد جامعه یک نفر و در کودکان از هر 200 نفر کودک ، سه کودک به این بیماری دچار می شوند . میزان وقوع حملات صرع در سال های اولیه زندگی بیش از زمان های دیگر است . (1)

امروزه اساس درمان بیماری صرع ، دارو درمانی است و طیف وسیعی از داروها با ساختار شیمیایی مختلف در درمان بیماران مصروع مورد استفاده قرار می گیرد .

علی رغم اینکه در 70 درصد بیماران دارو درمانی منطقی و مناسب قادر به کنترل تشنّجات صرعی است ولی با این وجود عوارض جانبی شدید ناشی از مصرف طولانی مدت این داروها ( که جهت کنترل حملات تشنجی در این بیماران الزامی است .) از یک طرف ، مسمومیت حاد ناشی از مصرف بیش از حد داروهای ضد صرع در بیماران به علل مختلف و مسمومیت مزمن ناشی از مصرف داروها ، بروز مقاومت دارویی در 10 – 30 درصد بیماران مصروع ، گرانی پاره ای از داروهای ضد صرع ، نیاز به آزمایشات مکرر پاراکلینیکی جهت اطمینان از سلامت دستگاه هایی نظیر کلیه ، کبد و مغز استخوان و.... مصرف طولانی مدت داروهای ضد صرع ، ایجاد تغییرات رفتاری و بروز اختلالات یادگیری در افرادی که به صورت طولانی مدت از این داروها مصرف می کنند ، پایین بودن ایندکس درمانی پاره ای از این داروها ، از جمله عوامل مهمی می باشند که نیاز به داروهای ضد صرعی با کارآیی بالاتر و اثرات جانبی کمتر را اجتناب ناپذیر می نماید . نگاهی کوتاه به تحقیقات به عمل آمده در سالیان اخیر در زمینه طراحی ، سنتز و کار آزمایی بالینی مواد شیمایی با اثرات بالقوه ضد تشنجی و یا داروهای ضد صرع جدید همگی موید این نظریه می باشند .

بیماری صرع از جمله چند بیماری معدودی است که بشر در شناخت آن کمتر به بیراهه رفته است . در تمدن قدیم به خصوص در بین النهرین و بابل این بیماری کاملاً شناخته شده بوده است . بقراط حکیم در تعریف صرع چنین نوشته است : « صرع عبارت است از اختلال عمل مغز . » (2)

مفاهیم جدید راجع به صرع در سال 1870 به وسیله آقای Gowers Jackson بیان گردید . همچنین کشف الکتروآنسفالوگرافی در سال 1929 به وسیله آقای Hans Berger باعث پیشرفت های تازه ای در شناخت هر چه بیشتر این بیماری گشت . وی صرع را چنین تعریف کرد :

« صرع عبارت است از تغییر ناگهانی اختلاف پتانسیل بین داخل و خارج غشاء سلول های مغزی »

در سال 1959 ، Strauss اظهار داشت : « صرع حالتی است که در آن عمل مغز مختل گردیده است و به وسیله حملات متناوب که دال بر اختلاف در کار مغز است مشخص می گردد که به همراه این اختلال می توان تغییراتی را در رفتار و روند تفکر ملاحظه کرد . » (1)

صرع یک بیماری است که از زمان‌های باستان شناخته شده است و در مجموع القوانین حمورابی (2080 سال پیش از میلاد مسیح)، اسناد چینی‌های باستان و در کتب مقدس یهودیان به آن اشاره شده است. قرن‌ها پیش از میلاد مسیح یونانی‌ها با آن آشنا بوده و آن را بیماری مقدس[1] می‌نامیدند. مردم روم آن را ناخوشی مجلسی[2] و حملات صرعی را هشداری از طرف خداوند می‌دانستند. انجیل درمان‌های متعددی را برای بیماران صرعی توسط عیسی مسیح ثبت کرده است[3] و در قرون وسطی بیماری افتادن[4] نامیده می‌شد. بسیاری از چهره‌های مشهور تاریخ از بیماری صرع رنج می‌برده‌اند.سقراط،الکساندرماگنوس،ژولیوس سزار ،پولس حواری،لوتر،ناپلئون،دیکنز،داستایوفسکی،وان‌گوگ، پکانینی، فلوبر، نوبل،هندل و بایرون.


"