مبانی نظری جنس ژیاردیا، ژیاردیا لامبلیا ، راسته ی دیپلومونادیا

مطالب دیگر:
🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان عجب شیر🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان آذرشهر🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان بناب🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان بستان آباد🔍پروژه طرح ریزی واحدهای صنعتی در شرکت ساحل گاز🔍نمونه شبیه سازی سه بعدی سوئیچ های خازنی MEMS با نرم افزار Comsol🔍پاورپوینت طراحی شهر بوستون🔍نمونه شبیه سازی دو بعدی سوئیچ های خازنی MEMS با نرم افزار Comsol🔍پاورپوینت لباس ایرانیان🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان چاراویماق🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان هریس🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان هشترود🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان جلفا🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان کلیبر🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان ملکان🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان مراغه🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان مرند🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان میانه🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان اسکو🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان سراب🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان شبستر🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان تبریز🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان ورزقان🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان بوشهر🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان دشتستان
(فصل دوم تحقیق) مشخصات فایل تعداد صفحات22حجم0/745 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx توضیحات کامل (فصل دوم تحقیق) مشخصات این متغیر: منابع: دارد پژوهش های داخلی و خارجی: دارد کاربرد این مطلب: منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقی جنس ژیاردیا، ژیاردیا لامبلیا ، راسته ی دیپلومونادیا,مبانی نظری جنس ژیاردیا، ژیاردیا لامبلیا ، راسته ی دیپلومونادیا (فصل دوم تحقیق),مبانی نظری جنس ژیاردیا، ژیاردیا لامبلیا ، راسته ی دیپلومونادیا|47092558|jqk
محقق گرامی فایل مورد نظر در مورد مبانی نظری جنس ژیاردیا، ژیاردیا لامبلیا ، راسته ی دیپلومونادیا آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

(فصل دوم تحقیق)


مشخصات فایل
تعداد صفحات22حجم0/745 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

(فصل دوم تحقیق)


مشخصات این متغیر:

منابع: دارد

پژوهش های داخلی و خارجی: دارد

کاربرد این مطلب: منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی

نوع فایل:wordوقابل ویرایش

- راسته ی دیپلومونادیا

این تاژک داران دارای تقارن دو طرفی، دو هسته و تا هشت تاژک می باشند. غالبا انگل مهره داران و بی مهرگان هستند. دو جنس اصلی این راسته یعنی Hexamita و Giardia با توجه به شکل خاص آن ها به راحتی می توان تشخیص داد. اولی باریک و دارای دو جفت تازک است که از ابتدای بدن انگل خارج شده است ولی کیست و صفحه ی مکنده ندارد. گونه های Hexamita در روده ی دوزیستان، ماهیان و پرندگان مستقر می شوند.

- جنس ژیاردیا

گونه های این جنس از روده ی کوچک انسان، سگ، گربه، انواع جوندگان، خرگوش و بسیاری از پستانداران، دوزیستان و خزندگان جدا شده است. تعداد شناخته شده ی با ارزش این گونه ها، و بیماری زایی اغلب آن ها به درستی روشن نیست. Giardia canis در سگ گاهی بیماری زا است و بیماری Giardia lamblia در انسان نیز دقیقا اثبات شده است. مورفولوژی کلی این گونه ها مشابه یکدیگر است و تمام آن ها به شکل کیست با مدفوع خارج و به میزبان دیگر منتقل می شوند (42).

- ژیاردیا لامبلیا

در مورد نام صحیح این انگل اتفاق نظر وجود ندارد. نام های Giardia intestinalis و Giardia duodenalis برای این انگل گفته می شود. احتمالا این انگل اولین تک یاخته ی انگلی است که توسط آنتونی وان لوون هوک در سال 1681 در مدفوع خودش دیده شده است. Giardia lamblia در دئودنوم و اوایل ایلئوم انسان، میمون و خوک در تمام دنیا دیده شده است. در انسان به ویژه در کودکان یک انگل عمومی به شمار می رود و عامل ایجاد بیماری Giardiasis می باشد. سگ های آبی مخزن آلودگی انسانی در شمال آمریکا هستند (43).

Giardia lamblia تک یاخته تاژک دار روده ای است که از تمام نقاط دنیا گزارش شده و در مناطق گرمسیر و نقاطی که تراکم جمعیت زیاد و امکانات بهداشتی کم است، شیوع بیشتری دارد. این انگل در فرم فعال یا تروفوزوئیت بوسیله صفحه چسبنده خود به قسمت فوقانی دستگاه گوارش میزبان می چسبد و در این مکان تغذیه و تکثیر می کند. هر دوازده ساعت یک بار تقسیم دوتایی انجام می دهد که با یک حساب سر انگشتی میتواند در عرض 10 روز به بیش از یک ملیون برسد(3).


"