مبانی نظری تک یاخته ها، تولید مثل، میتوکندری ، پارازیت یا انگل

مطالب دیگر:
🔑نمونه پرسشنامه ارزیابی ابعاد سازمانی🔑جزوه آموزشی فرایندهای پتروشیمی🔑نمونه پرسشنامه سازگاری با مشکلات🔑جزوه آموزشی مطالعه پمپ ها🔑نمونه پرسشنامه سلامت معنوی پالوتوزین و الیسون🔑نمونه پرسشنامه سبک دلبستگی بزرگسال (کولینز و رید)🔑دانلود جزوه تایپ شده ، رنگی و مصور \\آشنایی با مفاهیم اولیه علم ترمودینامیک\\🔑پاورپوینت مبحث فرآیند🔑پاورپوینت آشنایی کلی با صنعت پتروشیمی🔑بررسی تاثیر بازی های رایانه ای بر جنبه روانشناختی و یادگیری کودکان🔑فایل فلش فارسی اندروید6(G928)🔑اموزش نرم افزار قدرت مند پروتوس 🔑دانلود پاورپوینت: ویژگی های کشورهای در حال توسعه🔑پاورپوینت فیزیولوژی اعصاب 1🔑دانلود پاورپوینت: روش های رشد کسب و کارها🔑دانلود پاورپوینت: آینده پژوهی🔑پاورپوینت مطالعه مسجد شیخ زاید بن سلطان آل نهیان🔑دانلود پاورپوینت: رفتار شهروندی سازمانی🔑پاورپوینت کاربرد فناوری نانو در روانکارها🔑نمونه پرسشنامه رتبه بندی معیارهای طراحی کارانه در پروژه های ساختمانی با تصمیم گیری چند معیاره🔑نمونه پرسشنامه بررسی رابطه سرمایه های فکری بر عملکرد سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM)🔑نمونه پرسشنامه فرهنگ سازمانی و فناوری اطلاعات و ارتباطات🔑جدول سوات (Swot) مشکلات اقتصادی، کالبدی و فضایی شهر مراغه🔑جدول سوات (Swot) برنامه ریزی توسعه پایدار شهری با تاکید بر توسعه فیزیکی شهر🔑راهنمای خرید خودرو کارکرده + word
(فصل دوم تحقیق) مشخصات فایل تعداد صفحات24حجم0/408 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx توضیحات کامل (فصل دوم تحقیق) مشخصات این متغیر: منابع: دارد پژوهش های داخلی و خارجی: دارد کاربرد این مطلب: منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقی تک یاخته ها، تولید مثل، میتوکندری ، پارازیت یا انگل,مبانی نظری تک یاخته ها، تولید مثل، میتوکندری ، پارازیت یا انگل (فصل دوم تحقیق),مبانی نظری تک یاخته ها، تولید مثل، میتوکندری ، پارازیت یا انگل|47092559|jqk
محقق گرامی فایل مورد نظر در مورد مبانی نظری تک یاخته ها، تولید مثل، میتوکندری ، پارازیت یا انگل آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

(فصل دوم تحقیق)


مشخصات فایل
تعداد صفحات24حجم0/408 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

(فصل دوم تحقیق)


مشخصات این متغیر:

منابع: دارد

پژوهش های داخلی و خارجی: دارد

کاربرد این مطلب: منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی

نوع فایل:wordوقابل ویرایش

-تعریف پارازیت یا انگل

پارازیت یا انگل واژه هایی هستند که امروزه در زندگی جوامع بشری کاربرد های گوناگونی دارند. ابتدا باید روشن شود که انگل چیست. در فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد (چاپ چهارم، 1949) آمده است: انگل حیوانی است که درون یا خارج موجود دیگری زندگی و به طور مستقیم از آن تغذیه می کند. پارازیت از لغت یونانی پارا به معنی کنار، ماوراء، غلط، اشتباه و نامنظم و لغت سیتوس به معنی غذا مشتق شده است.

فرهنگ لغت وبستر (چاپ دوم، 1949) پارازیتیسم را یک زندگی مشترک رقابت آمیز معرفی می کند. سمبیوزیس در همان فرهنگ لغت به معنی زندگی مشترک یا همکاری دو موجود جاندار آمده است. در یونانی سین یا سیم به معنای با هم و بیوس به معنای زندگی است. در جانور شناسی، زندگی انگلی به عنوان همکاری بین دو جانور که یکی از آنها به طور موقت یا دائم درون یا بیرون بدن دیگری زندگی و تغذیه می کند، مطرح است. البته این معنی شامل جنین پستانداران نمی شود. رابطه انگلی بین حیوانات از گونه های مختلف، یک زندگی انگلی اختصاصی مشترک به حساب می آید. عمل پروراندن یا تغذیه کردن در تعریف فوق نیز منظور می شود. در حالی که اگر این مطلب در رابطه بین دو جانور وجود نداشته باشد، به عبارتی دیگر یک جانور فقط نقش انتقال جانور دیگر را به عهده داشته باشد، آن را ناقل می خوانند.

در زندگی سمبیوزیس از جمله انگلی جفت کوچکتر آن حیوانات، انگل و جفت بزرگتر، میزبات است. طبق شرایط خاص، انگل در رون یا روی بدن میزبان خود زندگی می کند. این زندگی اشتراکی (سمبیوزیس)، زندگی انگلی داخلی یا زندگی انگلی خارجی نامیده می شود. تعدادی از این انگل ها در بخشی از سیر زندگی خود توانایی زندگی مستقل و بدون همکاری میزبان را ندارند که آن ها را انگل های اجباری می نامند. در حالی که تعدادی دیگر گاهی بدون وجود میزبان نیز زنده می مانند که به آن ها انگل اختیاری می گویند (28).

تفاوت های آشکاری بین زندگی انگلی و زندگی همسفره ای (کومنسالیسم) وجود دارد. در زندگی کومنسالیسم یکی از دیگری تغذیه نمیکند ولی یکی به دیگری از نظر جایگزینی داخلی یا خارجی نیاز دارد.


"