مبانی نظری پلیس و امنیت، قرآن و امنیت ، امنیت

مطالب دیگر:
📖پلان و جزئیات معماری ساختمان مسکونی با مصالح بنایی📖کتاب اصول طراحی و ساخت دستگاه های بیوگاز📖پاسخ سوالات ازمون کارشناسی رسمی دادگستری راه و ساختمان سال 95📖پاسخ سوالات آزمون کارشناسی رسمی دادگستری راه و ساختمان 90📖پاورپوینت هنر و هندسه در معماری اسلامی📖فیلم آموزش کامل درس اول عربی پایه هشتم - عنوان: مراجعة دروس الصفِّ السابع (مراجعه به درس های کلاس ه📖مجموع مقالات بیوگاز📖پاورپوینت انواع نژادهای گوسفند📖پرورش گوسفند و بز و بره،تغذیه،بیماریها و واکسنهای مربوطه📖ارزیابی کاربرد نانوذرات در حذف آنتی بیوتیک ها از محلول آبی📖بررسی وضعیت گیاهان مهاجم، مطالعه موردی پراکنش سنبل آبی در استان گیلان📖بررسی قدرت پردازش شبکه های عصبی مصنوعی📖بررسی دوره هاي قاعدگي غير طبيعي📖دستگاه اندازه گیری درصد اشباع اکسیژن خون (پالس اکسیمتر) و روش های نوین موجود و راه حل های کاهش خطا📖اصول و راهکارهای پرورش گاو شیری و گوساله📖انرژی جزر و مد و امواج دریا📖کارآموزی و بررسی کامل محاسبه حقوق نیروی انبار دار یک شرکت نمونه📖راهنمای نحوه گزارش نویسی مهندسان ناظر ساختمان📖پاورپوینت انواع ماشین آلات و روش های خاک ورزی و کاشت📖کتاب pdf نقشه خوانی اندازه ها و علائم تلرانسها و انطباقات📖آموزش آدیت محصول به روش SQFE📖بررسی کامل زخم معده و پیشگیری از آن📖بررسی کامل نیکوتین و اثر آن بر بدن📖رژیم چاقی📖زندگینامه ابوعلی سینا
(فصل دوم تحقیق) مشخصات فایل تعداد صفحات38حجم0/48 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx توضیحات کامل مبانی نظری پلیس و امنیت، قرآن و امنیت ، امنیت (فصل دوم تحقیق) مشخصات این متغیر: منابع: دارد پژوهش های داخلی و خارجی: دارد کاربرد این مطلب: منبعی برای فصل دوم پا پلیس و امنیت، قرآن و امنیت ، امنیت,مبانی نظری پلیس و امنیت، قرآن و امنیت ، امنیت (فصل دوم تحقیق),مبانی نظری پلیس و امنیت، قرآن و امنیت ، امنیت|47092563|jqk
محقق گرامی فایل مورد نظر در مورد مبانی نظری پلیس و امنیت، قرآن و امنیت ، امنیت آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

(فصل دوم تحقیق)


مشخصات فایل
تعداد صفحات38حجم0/48 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

مبانی نظری پلیس و امنیت، قرآن و امنیت ، امنیت (فصل دوم تحقیق)


مشخصات این متغیر:

منابع: دارد

پژوهش های داخلی و خارجی: دارد

کاربرد این مطلب: منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی

نوع فایل:wordوقابل ویرایش

- امنیت واحساس آن

-تعریف امنیت

امنیت از جمله مفاهیم، پیچیده ای است که ارائه تعریف واحدی از آن به سادگی میسر نیست «امنیت» پیش از آن که مقوله ای قابل تعریف باشد، پدیده ادراکی و احساسی است. یعنی این اطمینان باید درذهن توده مردم، دولت مردان و تصمیم گیران بوجود آید که برای ادامه زندگی بدون دغدغه، امنیت لازم وجود دارد یانه (کاظمی، 1352).

همچنین امنیت از جمله مفاهیم مطرح در علوم انسانی است که همانند بسیاری در مفاهیم دیگر(جامعه،فرهنگ،ارزش;...)پیچیدگی و گنگ بودن قضیه ذاتی و ماهوی است. معماگونگی امنیت و فرو رفتن در هاله ای از رمز و رازهای تئوریکی و روزمرگی تاجایی است که بوزان، از نظریه پردازان بر جسته در این باره، بیان کرده و هر کوششی برای درک مفهوم امنیت ،بدون آگاهی کافی از تناقضات و نارسایی[1] های موجود در خود این مفهوم ساده اندیشانه است (تاجیک، 1379ص37).

امنیت واژه عربی از ریشه امن است و تعاریف گوناگون که تقریبا معنای یکسانی را می رساند، از آن به دست آمده است. در فرهنگ فارسی عمید امنیت به: «درامان بودن ،ایمنی ،بی ترسی ،آرامش وآسودگی » معنی شده (عمید، 1360 :25) درفرهنگ فارسی معین ،امنیت به«ایمن شدن، در امان بودن و بی بیمی » معنی شده است .(معین، 1360ص157).

در فرهنگ انگلیسی آکسفورد، امنیت به معنی:«در حفظ بودن، فراغت از خطر یا اضطراب وتشویش» آمده است. در دانشنامه سیاسی ،امنیت درلغت ،حالت فراغت از هرگونه تهدید یا حمله یا آمادگی برای رویارویی با هر تهدید و حمله آمده است (آشوری، 1366ص38) .

نویسندگان و پژوهشگران برجسته حوزه مطالعات امنیت توصیف های مختلفی از این مفهوم ارایه داده اند که همگی بیانگر چند چهره بودن و ابهام مفهوم امنیت اند.

درفرهنگ علوم سیاسی ،امنیت چنین تعریف شده است .

1- تضمین ایمنی، یعنی قرارداد های تضمینی سیاسی برای کاهش احتمال بروز جنگ، برقرای مذاکره به جای محاربه و قصد حفاظت از صلح به عنوان شرط طبیعی بین دولت ها

2- مصونیت از تعرض وتصرف اجباری و دورماندن از مخاطرات و تعدیات به حقوق وآزادی های مشروع .(آقا بخشی، 1376ص384).

3- واثقی در کتاب «تدابیر و سیره عملی امام علی(ع) در تامین امنیت اجتماعی»امنیت را چنین تعریف می کند :«اصل الامن طما نینه النفس و زوال الخوف» امن در اصل به معنی سکونت روح و از بین رفتن ترس است .

آرنولد[2] و لفرز[3] در مقاله ای با عنوان "امنیت ملی چونان نمادی مبهم[4] "که در سال 1952منتشر شد امنیت را نمادی مبهم خواند.

"نماد امنیت ملی چیزی نیست مگر عاملی برای افزایش ابهام که دارای پیچش معنایی خاصی است و... "(افتخاری ، 1381ص25).

هاگ مک دونالد[5]کوشید با استفاده از یکسری طبقه بندی ها ابهام مفهوم امنیت را رفع کند اما در چنبره طبقه بندی های خود با شکست روبرو شد و اعلام کرد که امنیت مفهومی نارساست(بوزان، 1378ص17).

پاتریک مورگان2در این باره می گوید"امنیت مانند سلامتی یا منزلت نوعی شرایط است که به آسانی تعریف و تحلیل نمی پذیرد (تریف3، 1383ص10).


"